Öt kapcsolatkönnyítő tanács Sugar Babyknek
Írta: Michelle, Dátum: 2017-06-20 10:00:00, Rovat: Sugar Baby
A Sugar kapcsolatok sem különböznek olyan nagyon a többitől, de vannak pontok, amelyek érzékenyebbek, vagy amelyeket több tévhit környékez, és a tapasztalatlanabbak emiatt elkövethetnek néhány bakit. Milyen tippeket tudunk adni azoknak, akik még nem merültek el egyetlen ilyen kapcsolatban sem, vagy már elkezdték, és sikeresen szeretnék folytatni?
Minden társkapcsolat működtetése tele van kihívásokkal, már az ismerkedés kezdetétől – bár előfordul, hogy „magától” megy minden úgy, ahogy a nagykönyvben meg lenne írva, ha ilyesmi létezne, azért legtöbbször nem sikerül minden elsőre és tökéletesen.
A Sugar kapcsolatok sem különböznek olyan nagyon a többitől, de vannak pontok, amelyek érzékenyebbek, vagy amelyeket több tévhit környékez, és a tapasztalatlanabbak emiatt elkövethetnek néhány bakit. Milyen tippeket tudunk adni azoknak, akik még nem merültek el egyetlen ilyen kapcsolatban sem, vagy már elkezdték, és sikeresen szeretnék folytatni?
1. Ne vesztegessük az időnket és a partner idejét üres fecsegéssel!
Ha megismerkedünk valakivel, legyen az egy bulin vagy egy utazáson, vagy a Puncson, olyan témákról beszélgessünk, amelyek valóban fontosak számunkra, illetve a másik ember – ez esetben a Sugar Daddy jelölt számára. Ez nem azt jelenti, hogy támadjuk le és komoly céltudatossággal kérdezzük ki, mert ezzel rossz pontokat is szerezhetünk, de ne toporogjunk a semmitmondó közhelyek körül, amelyeket mindketten ununk.
A legtöbb ember szívesen beszél arról, ami érdekli, tehát a férfi munkájáról biztosan kérdezhetünk (és most ne elsősorban olyan szempontból mérlegelve, hogy vajon mennyit kereshet), ha van valami szenvedélye, hobbija, afelől is érdeklődhetünk. Persze ne legyünk zárkózottak a szexuális kérdések terén sem, bár itt azért nem árt az óvatosság, ne tűnjünk túl rámenősnek: sok férfi azt szereti érezni, hogy ő a rámenős, és ő vesz rá bennünket az ilyen témákról való beszélgetésre. Az érzelmekről, szerelmekről később is ráérünk csevegni, ne ez legyen az első.
2. Gondoljuk át, mennyi veszekedés fér bele egy kapcsolatba!
Azt szokás mondani, hogy nincs kapcsolat veszekedés nélkül, pedig van, ezt saját példámmal tanúsíthatom. Ha két ember együtt él, és túl sok dolog köti össze őket, akkor sokkal valószínűbb, hogy nem tudják elkerülni a veszekedést, de egy Sugar kapcsolatban nincs ilyen összefonódás, tehát olyan nagy konfliktusokra sem kell számítani. Főleg, ha kifejezetten nem keressük az alkalmat az összeveszésre.
Ugyanakkor azért ne érezze úgy egyetlen Sugar Baby sem, hogy ő nem mondhat ellent a partnerének: természetes, hogy olykor nem értenek egyet, és jobb is, ha ilyenkor vállalja a saját véleményét, csak annak nincs értelme, hogy apróságoson bosszankodjunk és elrontsuk ezzel a kapcsolat alaphangulatát. A Sugar Daddy jól akarja érezni magát velünk, ha túl sokat veszekszünk, akkor az egésznek nem lesz sok értelme.
3. Vállaljuk fel önmagunkat!
Azaz: ne próbáljunk másnak látszani, mint amik vagyunk, csak, mert Sugar Babyként gondolunk magunkra. Attól még önmagunk maradunk, nem válunk a szerep megtestesítőivé. Biztos van elképzelésünk arról, hogy milyen az ideális Sugar Baby, de ne ezzel foglalkozzunk, hanem azzal, hogy mi hogyan érezhetjük jól magunkat egy ilyen kapcsolatban.
Ha csak szerepet játszunk a Sugar Daddy vagy a barátai előtt, és ezzel nem tudunk azonosulni, az hosszú távon nagyon károsan fog hatni ránk és a kapcsolatunkra. A partnerünk nem azt az embert fogja kedvelni, akik vagyunk, hanem azt, akit eljátszottunk neki, és mikor ráununk a színészkedésre, úgy fogja érezni, hogy becsaptuk.
4. Ne rejtsük véka alá, mit várunk a kapcsolattól!
Nem könnyű nyíltan felvállalni, mit szeretnénk egy kapcsolattól, mert nem erre vagyunk szocializálva. A legtöbb férfi-nő viszonylat tele van kimondatlan, illetve a szokásjog mocsarában „gyökerező” elvárásokkal és kötelességtudattal, esetleg épp azzal a vággyal, hogy mindezeket lerázhassuk magunkról. Ehhez képest a Sugar világ jellemzője, hogy a kapcsolat elején tisztázhatóak a játékszabályok, és ezeket nem a külvilág, hanem a résztvevők alakítják ki.
A Sugar csak keretet ad, de ezt a keretet sokféleképpen meg lehet tölteni. Az őszinteség, az elköteleződés és a kölcsönös előnyök megléte alapvető elvárások.
Tisztázzuk tehát magunkban, hogy mit várhatunk, és mit nem, illetve mi az, aminek híján nem érdemes belekezdenünk. Irreális dolgokban is reménykedhetünk, de azért legyünk tisztában azzal, hogy ezek irreálisak, és ne fogalmazzuk meg őket elvárásként.
5. Ne próbáljunk nyomást gyakorolni!
A kapcsolatok egyik legkellemetlenebb aspektusa, ha a felek nyomást gyakorolnak egymásra, illetve érzelmileg zsarolják egymást. Mindenképpen fölül akarnak kerekedni a másikon ahelyett, hogy egyenrangú partnerként kezelnék egymást. A Sugar kapcsolat is ki van téve hasonló veszélynek: ne tegyük ezzel tönkre. Hagyjunk elég teret és időt egymásnak, és ne próbáljuk olyasmire rávenni a partnert, amit az nem akar megtenni.