Sugar Daddy regényben?
Írta: Michelle, Dátum: 2019-03-27 19:23:56, Rovat: Sugar Daddy Címkék: regény, sugar daddy, Tomor Anita
Egy magyar Sugar Daddy-regény, amely sajnos nem igazán a Sugar világról szól. Sőt, inkább csak arról, hogy miért mindig a hagyományos kapcsolat és a házasság az igazi...
Magyar szerzőtől Sugar Daddy című regény? Talán csak nem valami életszerűt sikerült írni, ami akár a valódi Sugar Babyknek is érdekes lehet? Mivel még egyetlen könyvet se olvastam az igen termékeny szerzőnek számító Tomor Anitától, nem tudtam, mire számítsak.
A köszönetnyilvánítás azonban máris rosszat sejtetett: a szerző fontosnak tartja már a könyv elején leszögezni, hogy ő boldog házasságban él, és a történet elejétől a végéig kitalált... Nos, ettől még lehetett volna érdekes, de sajnos már pár oldal után tudtam, mi lesz a vége.
Valójában semmi más nem történik ebben a lányregényben, mint azokban a könyvekben, amelyeket tonnaszámra írnak Amerikában és a jelek szerint Magyarországon is. Dióhéjban: adott egy borzasztóan jóképű és borzasztóan gazdag seggfej szoknyavadász (Logan), akinek meggyőződése, hogy a nők nem érdemlik meg, hogy egyetlen alkalomnál többet szánjon rájuk, vagy akár megjegyezze a nevüket. Majd jön az ártatlan, tökéletes és szende csaj (Lily), akibe első látásra beleszeret - bár először azt hiszi, hogy csak szexelni akar vele. A lány pár napig ellenáll, de ki ne adná be a derekát egy 190 centis Adonisznak, akinek pénze és hatalma van, és egyébként is tökéletes az ágyban...?
Mi köze mindennek a Sugar világhoz? Hát, nem sok: a szende csajnak van egy barátnője (Lotti), aki Sugar Babyként éli világát (amúgy magyar származású), és hősnőnk neki köszönhetően lakhat egy luxuskégliben, mivel Lotti aktuális Daddyje olyan jó fej, hogy még ezt is megengedi. A barátnőt persze felszínes és gyakorlatias csajnak állítja be szerzőnk, de tény, hogy ha ő nem lenne, az eminens Lilynek nem lenne hol laknia (vagy csak valami nagyon lepukkant helyen éldegélhetne).
A Sugar világ és a barátnő alakja csak amiatt kell, hogy kontrasztként szolgáljon egy nagyon is ismerős, elcsépelt cselekménynek: hogyan találja meg az eddig önző disznó férfi élete szívszerelmét, hogyan nyomul rá az általa kiválasztott nőre mindenféle ócska szöveggel és erőszakosan, hogyan hódítja meg pár nap alatt és ébred rá, hogy mégiscsak házasságot és családot akar: hirtelen mégis képes lesz monogám módon élni, bár az elmúlt években ennek pont az ellenkezője volt rá jellemző.
De mit tudunk meg a Sugar világról, és az helytálló-e?
A regényben szereplő Sugar Baby egyetemista, és már három partnere volt. Azt állítja, ezekbe többé-kevésbé bele is szeretett, bár nehéz elhinni, mert a jelek szerint egyáltalán nem érdekli, ha véget ér egy kapcsolata és újba kell kezdenie. Ha valaki szerelmes, akkor azért ennél nehezebben teszi túl magát egy szakításon, de ez a lány soha nem lelkizik és nem rágódik semmin. Meglehetősen sablonos ábrázolás, de hát mit is vártam, mikor a szívtelen, anyagias nő évezredek óta kedvenc szereplője a hasonló történeteknek?
Sugar Babynk őszintén vallja, hogy imádja a luxust és a pasik vonzereje számára részben anyagi lehetőségeikben rejlik, de igazából csak olyanokkal kezd, akik amúgy is bejönnek neki: cserébe viszont elviseli, hogy a Daddyk más lánnyal is szexelnek. A szerző feltételezi, hogy míg a Sugar Daddynek ez szabadságában áll, addig a lányoktól elvárják a hűséget - pedig ez nem feltétlenül van így. Megegyezéstől függ, ki mit hajlandó nyújtani és mire ér rá, kinek mi fér bele. Sok Sugar Daddy a kedvesétől se vár hűséget, ha ő nem nyújt kizárólagosságot.
Főszereplő Don Juanunk legjobb barátja (Josh) szerint, aki imádja a Sugar Daddy státuszt, a dolog lényege az, hogy mindig álljon rendelkezésére egy gyönyörű csaj, ugyanakkor ő továbbra is vadászhasson: az is nagyon életszerű, hogy egy sikeres ügyvédi iroda vezetőjének minden este van ideje bulizni, és nem akar egyetlen napot se szex nélkül tölteni. Ráadásul a nők csak úgy tapadnak rá, alig lehet őket levakarni.
Ha már a levakarósdinál tartunk: ami különösen visszatetsző ebben a történetben (és az összes hasonlóban), az a kettős mérce. Mikor a férfi főszereplő levakarhatatlan, mániákus és birtokló, akkor az szexi és jaj, de nagyszerű, mikor egy nő teszi ugyanezt, akkor visszataszító. Az eminens és önálló nő szerepében tetszelgő Lilynek igazából csak viccből jut eszébe, hogy ami Logan tesz, az zaklatás: mivel bejön neki ez a nárcisztikus fazon, szerinte ez hízelgő. (Olyan kár, hogy ezek a sztorik nem mutatják a 10 évvel későbbi állapotokat...)
Lily igazából csak megjátssza az önálló és független nőt, hiszen amíg meg nem érkezett az életébe Logan (aki majd mindennel el fogja halmozni, például azonnal vesz neki egy lakást), addig Lotti tehetségéből és kedvességéből élt. (Nem is olyan szívtelen ez a Sugar Baby, ugye.) Vagyis a modern és felvilágosult felszín alatt egy teljesen konzervatív asszonyka rejlik, aki alig várja, hogy megoldják helyette az életét.
Ha összevetjük a két női főszereplőt, igazából azt kell látnunk, hogy nincs köztük nagy különbség: mindketten vonzódnak a jól kinéző, hatalommal bíró, pénzes pasikhoz. Lily is, pedig próbálja tagadni. Lotti legalább nem rejti véka alá. Viszont Lotti a maga ura marad. Persze el bírom képzelni, hogy folytatódna a történet: Josh is beleszeretne a Sugar Babyjébe és el akarná venni feleségül, Lotti pedig viszonozná érzéseit és mindketten megtérnének a monogámia kebelébe. Merthogy csak az az igazi, az összes rózsaszín regény szerint.