Bézs zászlók a randizásban – avagy az eredetiség hiánya
Írta: Michelle, Dátum: 2023-07-23 20:07:12, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: bézs zászlók, eredetiség hiánya, kis kellemetlenségek
A bézs zászlók olyan kis jelek, amelyek alapján az az érzésünk támad, hogy ha nagyobb gond nincs is a randipartnerrel, valahogy nem érezzük elég izgalmasnak.
Randizási szempontból az angolban sokszor beszélnek red flags-ről, vagyis vörös zászlókról: olyan negatívumokról, amelyek megléte esetén jobb, ha menekülőre fogjuk. Ennek alternatívája az ún. beige flags (bézs vagy seszínű zászló): olyan dolgok összessége, amelyek nem számítanak durva jelnek, de valahogy mégis kellemetlen érzésünk támad tőlük, mondjuk úgy, hogy az eredetiség teljes hiányát jelzik.
Mindig vannak olyan emberek, akiket ez nem zavar, hiszen ők is híján vannak az eredetiségnek, nem vágynak a különlegesre, az izgalmasra, de aligha valószínű, hogy ez a Sugar világban mozgó szereplőkre is igaz lenne, hiszen akkor mit is keresnének ebben a környezetben. Vagyis érdemes tisztában lennünk azzal, mikor számítunk bézsnek és mit tehetünk ellene, illetve mitől lehetünk színesebbek, izgalmasabbak. Valamint: miért is éreztük semmilyennek olyan embereket, akikkel alapvetően nem volt semmi baj, csak egyszerűen unatkoztunk mellettük?
Nem kell ahhoz motoros rosszfiúnak vagy vampnak lenni, hogy az ember érdekes legyen a potenciális partner számára, bár ezeket a figurákat nem szokták unalmasnak tartani. És nyilván az sem igaz, hogy mindenkinek ugyanaz az izgalmas: egy sportosabb beállítottságú embernek teljesen mástól kezd hevesen dobogni a szíve, mint egy könyvmolynak. Baj csak akkor van, ha az illetőnek semmitől nem dobog hevesebben a szíve.
Nézzük, melyek a legjellemzőbb bézs zászlók!
- A divat kritikátlan követése
Aki valódi egyéniség, az nem fogja szolgaian követni a divatot és főleg nem ez lesz a fő érdeklődési területe. Legyen itt szó akár öltözködésről, akár kiegészítőkről, akár arról, hogy milyen zenét hallgat vagy milyen filmeket néz. Elég éretlen személyiségre vall, ha az illetőtől csak mások véleményének szajkózását halljuk, miközben úgy tűnik, ő maga nem gondol semmiről semmit.
- Emojik, cukiságok túlzott használata, a közösségi oldalakon való obszesszív jelenlét
Már a kommunikációs stílus alapján nagyszerűen mérhető, mennyire érett személyiség valaki: képes teljes mondatokat írni, esetleg egész bekezdéseket is, vagy csak csetelgetni lehet vele, és a szövege tele van mindenféle emojikkal, mert azok nélkül semmitmondó lenne az egész? Az állandó online jelenlét is lehet az éretlenség jele: az illető folyamatosan szelfizik, minden ebédjét lefotózza és megosztja az akármilyen közösségi oldalon? Nem valószínű, hogy sok eredetiséget várhatunk tőle.
- Az olvasás hiánya vagy csak bestsellerek olvasása
Egy igényes ember nem jelentheti ki, hogy az olvasást időpocsékolásnak tartja (bár a fiatalabbak esetében egyre inkább ez a negatív tendencia rajzolódik ki), úgyhogy már annak is örülni illik manapság, ha valaki bármilyen könyvet a kezébe vesz, de aki csak a legdivatosabb szerzőkre kíváncsi, azzal aligha lehet izgalmas vitákat folytatni.
- A mainstreamtől eltérő kulturális javaktól való elzárkózás
A 3. ponthoz kapcsolódva: nem csak a könyvek, hanem a filmek, a sorozatok, a zene kapcsán is megfigyelhető, hogy ha valaki csak a legdivatosabb dolgokat nézi, hallgatja, még csak nem is nyitott olyasmire, ami ettől kissé eltér, akkor az szinte biztosan nem rendelkezik megfelelő intellektuális kíváncsisággal.
- A celebek túlzottan jó ismerete
Legyenek akár hazaiak, akár nemzetköziek ezek a celebek, ha valaki túl sokat tud róluk, akkor az arról tanúskodik, hogy elsősorban ők érdeklik és nem a világ valóban fontos dolgai, ami arra enged következtetni, hogy az eredetiség nem tartozik az erényei közé.
- Az alternatív kapcsolódási formák és szexuális tapasztalatok elutasítása
A Sugar világban a nyitottság, a kíváncsiság hiánya, a hagyományokhoz való ragaszkodás nem igazán helyénvaló, hiszen ez a kalandozás és az újdonságok kipróbálásának terepe. A túlzásba vitt biztonsági játék, sőt, mások egzotikus tapasztalatainak rosszallása, az ilyen kíváncsiság elítélése, kigúnyolása már túl is megy a puszta bézs zászló fogalmán.
- A vitakultúra hiánya
Ha valakivel szemben bátran felvállalhatjuk a véleményünket és nem kell általa megszabott tabukat kerülgetnünk, akkor szinte biztos, hogy sokkal izgalmasabb személyiség, mint valaki, aki egyszerűen kinyilatkoztat és elvárja, hogy egyetértsünk vele. Noha sok, kezdetben izgalmasnak tűnő emberről derül ki, hogy tulajdonképpen képtelenség vele vitatkozni: ez olykor csak kisebb fogyatékosság, olykor meg egyenest arra utal, hogy az illető rigid és manipulatív.
Ahogy az elején említettem, az, hogy kinek mennyire fontos az intellektuális igényesség, a nyitottság, az izgalom, természetesen egyénfüggő, de jobb, ha belegondolunk, melyek azok a kezdetben csak kissé irritáló dolgok, amelyek hosszú távon rendkívül kellemetlenekké válnak: ha már egy ismerkedés elején észrevesszük őket, kevesebb olyan kapcsolatba megyünk bele, amelybe nem kellett volna.