Gyanakvásra okot adó jelek a Sugar ismerkedés különböző fázisaiban
Írta: Michelle, Dátum: 2023-06-04 11:11:02, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: csalás, explicit szexuális tartalom, gyanakvás, gyanús profil, óvatosság
A leggyanúsabb, ha az ismerkedés viszonylag korai szakaszában az illető hirtelen nagy bajba kerül és arra kér, hogy segítsük ki.
Sokan hívják fel a figyelmet az online ismerkedés kellemetlenségeire és kockázataira, vannak, akik csak szimplán nem hisznek benne, mintha egy vallásról lenne szó, mások illúziórombolónak gondolják, ismét mások pedig csak beismerik, hogy túlságosan félnek az egésztől.
Azt semmiképp nem érdemes tagadni, hogy ismeretlenekkel kapcsolatot teremteni mindig jár némi kockázattal, akár online, akár offline tesszük ezt: az emberek sokfélék, léteznek rosszindulatúak is köztük, tehát sosem árt az óvatosság. De ez mindig egy kisebbség, és ha okosan szűrünk azok között, akikkel kapcsolatba kerülünk, akkor elég nagy valószínűséggel elkerülhetjük a kockázatos helyzeteket.
Mikor kapcsoljon be a sziréna az agyunkban, vagyis melyek azok a jelek, amelyek tényleg gyanakvásra adnak okot?
-
Gyanús profil
Mitől lesz gyanús egy profil? Az egyik fontos jellemző, hogy a fotók nem tűnnek valódinak. Stockfotó stílusuk van, túlságosan profik, esetleg olyan életképet ábrázolnak, ami a valóságban ritkán jöhet létre. Az, hogy a profil nincs rendesen kitöltve, ugyan nem túl jó pont, de nem feltétlenük árulkodik veszélyről. Hiszen a nős férfiak például nagyon kevés adatot adnak meg a profilon, és sokszor még az sem stimmel. De ettől még nem válnak profi csalókká, tehát lehet, hogy később kiderül: nincs semmi gond velük, már, ha egy lánynak belefér, hogy házas pasikkal alakítson ki kapcsolatot. Vagyis ebben a fázisban még nehéz megkülönböztetni a rosszindulatú csalót a lebukni nem akaró hűtlentől.
-
Túl szép, hogy igaz legyen
Az ismerkedés során valahogy minden tökéletesnek tűnik. Az illető pont olyan, amilyennek szeretnénk, pont azokat a dolgokat kedveli, mindenre bólogat. Esetleg az az érzésünk, hogy tükrözi a viselkedésünket, ahelyett, hogy saját szempontokat hozna be. A túl hamar bekövetkező rajongás is rendkívül gyanús, főleg, ha nincs semmilyen érzékelhető oka. Minél nagyobb bennünk a vágy, hogy találjunk valakit, annál könnyebben esünk bele az ilyen csapdákba.
-
Rengeteg megválaszolatlan kérdés
Tipikus, hogy az illető egyszerűen nem válaszol meg egy csomó kérdést. Vagy, ha kevésbé ügyes, ellentmondásos válaszokat ad. Mindig inkább ő akar belőlünk információkat kiszedni, de ő maga nem hajlandó megnyílni. Persze ez sem feltétlenül annak a jele, hogy a másik ember szélhámos vagy ártani akar: előfordulhat, hogy csak nagyon zárkózott, szégyenlős vagy, ahogy az 1. pontnál utaltam rá, házas és emiatt titkolózik.
-
A személyes találkozás hosszas elodázása
Főleg egy férfi esetében gyanús, ha sose sikerül vele találkozni. A nők hajlamosabbak húzni az időt, mert nehezebben döntenek, de a férfiak többsége inkább sürgető ebben a tekintetben. Akár olyan mértékben is, hogy már az első kapcsolatfelvétel napján találkozni akar.
Ugyanakkor az sem feltétlen a szélhámosság jele, ha valaki nem törekszik a minél gyorsabb személyes kapcsolatfelvételre. Utalhat egyszerűen arra, hogy nem is igazán akar a valóságban is Sugar kapcsolatot, csak izgatja ez a világ. Lehet annak a jele, hogy akarna ő, de nem engedheti meg magának, és levelezgetni nem kerül semmibe. Az a trükk sem kizárt, hogy a pasi a leveleivel annyira megbolondítja a Sugar Babyt, hogy az elkezd beleszeretni és nem ragaszkodik már az eredeti kapcsolati terveihez. A háttérben megbújkat egyszerű félénkség is. Esetleg az illető olyan messze lakik, hogy nem is áll módjában találkozni, viszont önmagát is becsapva abban reménykedik, hogy egyszer majd változik a helyzet: sok értelme persze nincs, de van, aki már álmodozással is beéri. De tény, hogy fennáll a szélhámosság lehetősége is, főleg, ha ez a jellemző az 5. ponttal kapcsolódik össze.
-
Hirtelen bekövetkező vészhelyzet, amelynek kapcsán a másik fél anyagi segítséget kér
A leggyanúsabb, ha az ismerkedés viszonylag korai szakaszában az illető hirtelen nagy bajba kerül és arra kér, hogy segítsük ki. Nem fér bele egy friss flörtbe, főleg látatlanban, hogy valaki ilyesmit kérjen, ez egyértelmű átverésre utal. Önmagában a vészhelyzet lehet valóságos, de ha pont akkor következik be, amikor már éppen arról volt szó, hogy találkoznánk… Az nagyon gyanús. Egy Sugar Daddy esetében meg főleg, ha azzal áll elő, hogy kirabolták vagy zárolták a bankszámláját… Aki egy ilyen szituációt nem képes kezelni, az nem való a Sugar világba.
-
Explicit szexuális tartalom iránti igény
Egy-két napos intenzív levelezés, csetelés után explicit szexképeket kérni ugyan nem biztos, hogy arra utal: az illető csaló, de azért elkezdhetünk gyanakodni. Még akkor is, ha ő maga küld ilyen képeket. Mert lehet, hogy nem is az ő képei: amennyiben a profil eleve átverés, akkor a képeket is minden további nélkül elküldheti, ő nem kockáztat semmit. Extrém gyanús, ha olyan fotókat akar, ahol beazonosíthatók vagyunk. Ilyeneket soha ne küldjünk, még megbízható partnernek is csak nagyon óvatosan. Ki ne hallott volna a bosszúpornóról? Ha nem akarunk áldozattá válni, az intim képeinkre nagyon vigyázzunk.
-
A valódi identitás hosszas elrejtése
Valódi kapcsolathoz valódi identitás kell? Erről azért lehetne vitatkozni. Léteznek olyan extrém óvatos házas emberek vagy VIP-ek, akik szívesen rejtik el a valódi személyazonosságukat és nem akarnak becsapni, egyszerűen úgy érzik, túl sokat kockáztatnának, ha kiadnák magukat. Noha az igazi nevünk titokban tartása lehet nagyon gyanús, nem minden esetben utal csalásra. Mindazonáltal dönthetünk úgy, hogy ha ennyire nem bízik meg bennünk a másik fél, akkor inkább nem folytatunk vele semmilyen kapcsolatot. Az biztos, hogy meglehetőség korlátozó jellegű az ilyen titkolózás. De egy Sugar viszonyba akár még bele is férhet.