Miért ne elsősorban fotó alapján döntsünk, ha Sugar partnert választunk?
Írta: Michelle, Dátum: 2024-07-14 17:35:46, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: döntés kép alapján, fotók, profilkép, társkeresés
A kép alakú társkeresés sok csapdát rejt: érdemes az írott információra is odafigyelni, illetve átgondolni, mennyire becsapós lehet egy profilkép, és mennyivel többet tudhatunk meg valakiről a gondolatait olvasva.
Sokszor volt már arról szó, mennyire fontos a jó profilkép, illetve milyen jellegű fotókat érdemes feltenni az online felületre, mit érdemes mindenki számára láthatóvá tenni és mit csak bizonyos, bizalmat érdemlő partnerek számára.
De bármennyire is fontosak a fotók, érdemes azt is tudatosítani, hogy nem szabad nekik döntő jelentőséget tulajdonítanunk, mert nagyon félrevezetőek tudnak lenni. Egyrészt azért, mert sokan tesznek fel nem a valóságnak megfelelő fotót – vagy nem is őket ábrázolja, vagy már nem aktuális, vagy annyira kozmetikázott/ filterezett, hogy az illető szinte felismerhetetlen, vagy olyan silány, hogy egyáltalán nem tükrözi azt, ahogy a partner tényleg kinéz.
A fotó persze sokmindent elárulhat valakiről, de ami igazán számít egy Sugar kapcsolatban, az messze összetettebb, mint az, hogy ki milyen ügyes a profilképek összeállításánál vagy mennyire jól tud sminkelni. Sőt, minél professzionálisabb egy fénykép, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem valódi, vagyis nem is azt az embert ábrázolja, aki látszólag a fotó mögött rejtőzik.
Igazából a fotók sokszor inkább nehezebbé teszik a választást, minthogy megkönnyítenék, mert a férfiak túl sok nekik tetsző nő képét látják, és minél nagyobb a látszólagos választék, annál inkább zavarba jönnek. (Állítólag 20 itemnél nagyobb választék esetén már teljesen zavarba jövünk és az a benyomásunk támad, hogy bármit is választunk, annál biztos van jobb is, csak elkerülte a figyelmünket.)
Ha a szövegre figyelünk inkább, az macerásabbnak tűnik ugyan, de a segítségével sokkal egyértelműbben kiderül, ki az, aki érdekes lehet számunkra, és ki az, akinek teljesen más a beállítottsága, mások a szándékai, időbeosztása miatt nem felel meg, és így tovább…
Persze, egy Sugar Baby nem igazán lehet meg jó fotók nélkül, egy Sugar Daddy azonban akár még azt is megengedheti magának, hogy ne tegyen fel képet. De ha túlságosan és elsősorban képi benyomás alapján válogatunk, akkor egyrészt belefuthatunk abba a hibába, hogy azon kis százalékból választunk, amelyet mindenki más is akar, vagyis eleve minimális lesz annak az esélye, hogy egyáltalán visszajelzést kapjunk, másrészt észre sem vesszük azokat, akiknek kevésbé sikerült fotói vannak, viszont elérhetők, örülnének a közeledésnek és lenne számunkra mondanivalójuk.
Sokan nem hisznek benne, de nagyon is tud működni az a megközelítés, hogy valakinek először a gondolataiba „szeretünk bele”, és csak azután a megjelenésébe. Jár némi kockázattal ugyan, de nem nagyobbal, mint a vizualitást középpontba állító ismerkedés. Ha valakivel lehet beszélgetni, akkor sokkal messzebbre juthatunk vele, mint akkor, ha csak a fotóját nézegetjük és várjuk, hogy reagál-e valamit.
Ha kizárólag vagy elsősorban fotó alapján választunk, akkor az is könnyen megeshet, hogy a lehetséges partnerek is kizárólag vagy elsősorban fotó alapján válogatnak: és ki örülne annak, ha az egész személyiségét néhány fénykép alapján akarnák megítélni? Minél fontosabbak a puszta külsőségek valakinek, annál hajlamosabb elhanyagolni minden mást, ami adott esetben sokkal alapvetőbb lehet. Hiszen a Sugar kapcsolat is emberi kötelék, amelyben nem két fotó találkozása lesz a mérvadó, hanem két emberé, akiknek a kinézetén kívül számos más jellemzője is fontos szerepet kap az adott viszony alakulásában. Sokan nem gondolnak ebbe bele, annyira elszédíti őket egy-egy csinos hölgy portfóliója. Pedig működőképes kapcsolatot csak a teljes személyiség ismeretében lehet kialakítani, és jobb, ha ennek mindannyian tudatában vagyunk.