Miért ne vágjunk bele közös utazásba, mielőtt alaposan megismernénk egymást?
Írta: Michelle, Dátum: 2022-02-27 19:17:32, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: luxus, nyaralás, problémák, utazás, zsákbamacska
Egzotikus helyszín, szimpatikus partner, csodálatos szállás: minden adott ahhoz, hogy jól érezzük magunkat. Vagy mégsem? Ha nem ismerjük alaposan azt, akivel elindulunk, rengeteg dolog alakulhat rosszul.
Vannak Sugar Daddyk, akik kifejezetten utazásaikra keresnek kísérőt, és sok Sugar Baby vágyik arra, hogy egzotikus helyekre jusson el. Az is előfordul, hogy valaki rögtön ilyen lehetőséget ajánl, ráadásul nem egy-két napos, hanem akár egy hetes kiruccanást helyezve kilátásba. Minél klasszabb a helyszín és minél szimpatikusabbnak tűnik a meghívó fél, annál nagyobb a kísértés, hogy úgy vágjunk bele a kalandba, hogy egyáltalán nem mértük fel a másik ember személyiségét.
Miért is probléma ez? Hiszen ha legalább 1-2 alkalommal találkoztunk egy kávéra, ebédre, legalább az kiderül, hogy normális, civilizált, udvarias emberről van-e szó, vagy egy bunkóról. Csakhogy attól, hogy valaki normális és civilizált, még nem biztos, hogy 24 órában kellemes is... Főleg ha össze leszünk vele zárva.
Ez például nagyon fontos szempont: össze leszünk zárva? Elvárás-e a másik részéről, hogy folyamatosan együtt legyünk és szórakoztassuk, vagy éppenséggel az az elvárás, hogy csak akkor legyünk jelen, ha neki úgy kellemes, és képesek legyünk lefoglalni magunkat a fennmaradó időben? De vajon az együtt alvás és a szex mennyire elvárt az utazás során? Ha a szex is elvárás, akkor azért egészen más a leányzó fekvése, hiszen akkor nagyon is fontos lenne előre megismerni egymást. Vonzódunk-e a másikhoz eléggé? Kompatibilisek vagyunk-e az ágyban? Mekkora az étvágyunk? Hogyan fogadja az illető, ha épp nincs kedvünk annyiszor és úgy, ahogy neki? Hogyan fogadja, ha egy ponton túl egyáltalán nem lesz kedvünk?
A Sugar nem arról szól, hogy bármit is kötelező megtennünk, tehát nagyon fontos, hogy tisztában legyünk mindketten azzal: a történet bármelyik pontján lehetnek nézeteltérések és csalódhatunk a másikban. De hogyan kezeljük a frusztrációkat? Egy teljesen friss ismerkedésnél sejtelmünk sincs, hogyan reagál a másik feszült helyzetekben. Tehát lehet, hogy nagyon kis dolgokból is nagy konfliktusok alakulnak ki. Ha erre nem vagyunk felkészülve, akkor a luxusnyaralás rémálommá válhat.
Néhány példa azokra a kis dolgokra, amelyekkel egy nyaralás során találkozhatunk:
1. Az utazással kapcsolatos problémák
Késik a járatunk, sokat kell várni a reptéren, elkeveredik a csomagunk, rosszul leszünk utazás közben, pozitív lesz a COVID tesztünk... Lehet, hogy dugába dől az egész utazás, de az is lehet, hogy csak átmeneti képnyelmetlenségeket kell elviselnünk. Képesek leszünk támogatni egymást vagy az egyikünk kiborul? Képesek vagyunk higgadt ügyintézésre? Csak az egyik fél képes/hajlandó erre?
2. Bosszantó dolgok a szálláson
Elrontották a foglalásunk, nem olyan szobát kaptunk, amilyet szerettünk volna... A Fehér lótusz c. sorozatban például a tehetős férj napokon keresztül azzal mérgezi újdonsült felesége nyaralását (a nászútjukat), hogy azon kattog: nem azt a lakosztályt kapták, amelyiket lefoglalták. Képtelen leszállni a témáról.
Zajosak a szomszédok, nem tudunk aludni. Rossz az idő, pedig a prospektusban napsütést ígértek, négy fal közé szorulunk. Vagyunk olyan lazák és alkalmazkodókészek, hogy ezekből a helyzetekből is kihozzunk valami jót, vagy siránkozni és panaszkodni fogunk?
3. Kiderül, hogy az alvási szokásaink ütik egymást
Az egyikünk hajnalig bulizik, a másik koránfekvő. Az egyik félig alszik, a másik már hatkor indul reggeli futására. Közös programra így viszonylag kevés idő marad... Az egyik horkol. A másik rossz alvó. Az egyik csak teljes sötétségben tud aludni, a másik csak lámpafénynél. Van olyan is, aki utál társaságban aludni. De lehet, hogy a másik meg imád, sőt, azért akart társaságot, mert nem bír elaludni, ha nem szuszog mellette valaki.
4. Más jellegű programokat szeretünk, más az ízlésünk
Az egyikünk egész nap a strandon heverészne, a másik inkább a múzeumokat járja. Az egyik sportos programokat szeretne, a másik masszázst és wellnest. Az egyik imád iszogatni, a másik antialkoholista. Az egyik erős dohányos, a másik ki nem állhatja a cigiszagot.
5. Kommunikációs és konfliktuskezelési problémák
Nem tudjuk, miért hallgat a másik: csak elmélyült a gondolataiban, vagy mérgében hallgatással büntet? Ha nyílt, frontális kommunikációhoz szoktunk, ez őrjítő. De a meggondolatlanul odavetett, pikírt megjegyzések is kiboríthatnak valakit, aki egyébként kínosan ügyel arra, hogy ne sértsen meg másokat. Ha az egyikünk baromi rosszul van, de ennek ellenére biztatja a partnerét, hogy menjen csak el táncolni, bulizni, akkor az őszinte, vagy valójában azt szeretné, ha a másik ott maradna és ápolná? Lehet, hogy csak később jön elő vád formájában az egész?
6. Féltékenység
Hiába nem klasszikus a kapcsolatunk, attól még ezen az adott nyaraláson párban veszünk részt, és ha nincs kifejezetten megbeszélve, akkor kiakasztó lehet, ha egyikünk másokkal is flörtöl vagy éppen ennél messzebbre is merészkedik. Ha eleve olyanok vagyunk, hogy ez benne van a pakliban, akkor jó előre beszéljük meg, mert rossz vért szül, ha olyan helyzetben kapunk hajba, amikor nagyon nehéz kilépni a szituációból és egyszerűen hazamenni.
7. Énidő
Attól, hogy együtt vagyunk valakivel, még nem kötelező vele töltenünk a nap 24 óráját, és nem kötelező megszakítanunk a kapcsolatot a külvilággal. Lehet, hogy éppenséggel intenzíven szeretnénk jelen lenni a távollévők életében is... Ha például állandóan netre vadászunk, az kiakaszthatja a partnert, mivel szerinte vele kellene foglalkoznunk. Ezt is érdemes előre megbeszélni... Ha igényünk van arra, hogy napjában többször egy kicsit békén hagyjon, akkor ezt kedvesen közöljük. Introvertált emberek számára már az is túl sok, ha 24 órában együtt kell lenniük valakivel megszakítás és énidő nélkül. Szóval ezt is érdemes tisztázni.