Miért olyan nehéz a Sugar-exek számára, hogy kapcsolatban maradjanak?
Írta: Michelle, Dátum: 2023-12-10 09:59:25, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: barátság, kapcsolattartás, Sugar exek, szakítás után
A barátság kialakulására leginkább akkor van esély, ha nagyon erős az érzelmi kötelék, vagy ha szakmailag állnak közel egymáshoz a Sugar-partnerek.
Általánosságban is elmondható, hogy egy-egy erotikus /érzelmi kapcsolat után nehéz átmenni barátzónába, de egy Sugar-viszony esetében ez még bonyolultabb, bármennyire is szeretné mindkét fél. Nézzük, miért nem szokott sikerülni, illetve milyen esetben szokott mégis működni!
Ha valakinek számos expartnere van, legyenek azok bármilyen kapcsolati struktúra exei is, akkor egyszerűen nincs kapacitása arra, hogy mindenkivel rendszeresen tartsa a kapcsolatot, és nyilván nem is mindenki egyformán fontos. De minél hosszabb, illetve jelentőségteljesebb volt egy kapcsolat, annál valószínűbb, hogy megmarad az igény a barátságra később is. Kivéve, ha a szakítás olyan okokból történt, amelyek túl nagy sebeket hagytak: ilyenkor nem azért nincs barátság, mert kapacitás nem lenne rá, hanem mert az egyik vagy a másik fél egója nem bírná elviselni.
Alapból tehát nem is érdemes arra számítani, hogy Sugar kapcsolataink nagy részének szakítás után lesz folytatása. Érdemesebb megbékélni azzal, hogy a rövidebb, kevésbé mélyreható viszonyok vége az adott emberrel való minden kontaktus végét is jelenti. Ez nem csak a Sugarnál van így, hanem az online randizásnál általában. Mivel sokkal gyorsabban peregnek az események, mint organikus ismerkedésnél, gyorsabb a közeledés, gyorsabban dől el, lesz-e két ember között valami, vagy sem, és a szakítás is gyorsabb és radikálisabb. Már csak azért is, mert egy online ismeretséggel nem futunk össze véletlenül jártunkban-keltünkben, míg a való életbeli randipartnereinkkel sokkal inkább.
A Sugar esetében a kapcsolatok titkossága is az ellen hat, hogy barátság legyen a dologból szakítás után: még ha nem is nős vagy férjezett a Sugar partner, akkor is lehet állandó társa, aki vagy tud a Sugar viszonyról vagy nem, de a tágabb környezet általában akkor sem tud, tehát félig-meddig megmarad a titkosság, és egy volt titkos partnerrel barátkozni sokkal nehezebb, mint egy olyannal, akiről tudta a környezetünk, hogy együtt vagyunk vele. Senki nem fog közvetítőként működni, tehát ha fenn szeretnénk tartani a barátságot, akkor nekünk kell érte tennünk, amire sokan egyszerűen lusták, hiszen, ha eltűnik az erotika motivációja, az emberek már messze nem olyan lelkesek, mint korábban.
Hozzájárulhat a nehézségekhez a későbbi Sugar-partnerek esetleges féltékenysége is, hiszen egy új Daddy nem biztos, hogy szívesen veszi, ha a régivel is eljárunk még vacsorázni, esetleg attól tarthat, hogy nem állunk meg a vacsoránál, vagy hogy a régi még mindig vonzóbb, mint ő. Ahogy ez Sugar Babyk esetében is előfordulhat.
Ha pedig a Sugar két házasság, illetve komoly párkapcsolat közötti, átmeneti megoldás volt, akkor az új partnernek esetleg el sem árulja a Daddy, hogy ez a viszony létezett, vagy ha elárulja, az új asszony nem valószínű, hogy díjazná a további kapcsolattartást.
Nyilván az sem könnyíti meg a helyzetet, hogy a felek korban, vagyoni helyzetben és társadalmi státusz tekintetében nincsenek azonos platformon. Az egész kapcsolat tele van ellentétekkel, és ha a Sugar Baby nem kerül be tartósan a Sugar Daddy társadalmi rétegébe, nem is igazán lesz hol találkozniuk. Ami azt jelenti, hogy véletlenül nem futnak majd össze, ha pedig mégis találkoznának, és valaki meglátná őket, az kellemetlen kérdésekhez vezethetne. Ez nagyvárosi környezetben nem problémás, inkább kistelepüléseken jelenthet gondot, még akkor is, ha a két ember nem ugyanazon a helyen él.
A barátság kialakulására leginkább akkor van esély, ha nagyon erős az érzelmi kötelék, vagy ha szakmailag állnak közel egymáshoz a Sugar-partnerek. Egy mentorként működő Sugar Daddy biztos, hogy sokkal nagyobb valószínűséggel tartja fenn a kapcsolatát a volt Sugar Babyvel, akinek a karrierjét úgyis figyelemmel kísérné. Ilyenkor nem kell külön erőfeszítéseket tenni annak érdekében, hogy a barátság fennmaradjon, és senki nem furcsállja azt sem, hogy a két ember kommunikál. Ügyvédek, orvosok, politikusok, üzletemberek, kutatók körében ezek a mentor-mentorált színezetű kapcsolatok elég jellemzőek.