Miért szexi a titokzatosság?
Írta: Michelle, Dátum: 2021-03-21 11:08:42, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: profilkép, titokzatosság, vonzerő
Egy felmérés szerint a férfiaknak első randin általában jobban tetszenek azok a nők, akikről előzőleg nem láttak képet, mint azok, akikről igen.
Általános meggyőződés, hogy a férfiaknak nagyon fontos egy nő külseje, tehát az online randizásnál is az alapján döntenek elsősorban, hogy mi van a profilképen. Vagyis minél csinosabbnak tűnünk a képeinken, annál nagyobb esélyünk van arra, hogy felhívjuk a férfiak figyelmét és találkozni akarjanak velünk. Ez egyrészt igaz, de tapasztaltam már ennek az ellenkezőjét is: úgy vonzottam be rengeteg jelentkezőt, hogy nem volt profilképem. Vagyis volt, de nyilvánvalóan nem én szerepeltem rajta, hiszen egy festményt választottam. Egy olyan festményt, amely inkább a fantáziámat, a belső énemet jelenítette meg.
A férfiakat ugyanis nagyon vonzza a titokzatosság is, nem csak a szépség. Sőt, egy felmérés szerint a férfiaknak első randin általában jobban tetszenek azok a nők, akikről előzőleg nem láttak képet, mint azok, akikről igen. (Bár időutazás nélkül ezt elég nehéz lehetett felmérni, mert ugyanazt a nőt vagy láttam már, vagy nem...) Nyilván az se mindegy, hogy az adott fotó mennyire túlkozmetikázott, mert ha a nő élőben nem is úgy néz ki, ahogy a fényképen, akkor nem lehet annyira csodálkozni ezen a jelenségen... Ha viszont egyáltalán nem mutatunk fotót magunkról, akkor az a vád sem érhet, hogy becsaptuk az illetőt, hiszen nem tüntettük fel magunkat másnak, mint amilyenek vagyunk.
A nők egyébként inkább azokat az arcokat találják vonzóaknak, amelyekhez már hozzászoktak, persze itt sem mindegy, hogy az, akit először látunk, mennyire megnyerő, mert van, aki elsőre is nagyon szimpatikus lesz, mások meg sokadjára sem azok. De egy nőnek általában több idő kell a megbarátkozáshoz, ahhoz, hogy hozzászokjon egy partnerhez, míg a férfi számára maga a tény, hogy valaki ismeretlen, már önmagában is vonzó tud lenni.
Hogy ez miért alakult így? Evolúciós szempontból a tudósok szerint előnyösebb, ha egy férfi számára idegen génállományú nőkkel is kapcsolatba lép, és persze minél kevésbé válogatós, annál többször termékenyíthet meg különféle asszonyokat, de a nőknek, mivel számukra egy gyerekvállalás sokéves projekt, már az számít inkább, hogy a partnert ismerik-e annyira, hogy megbízhatónak érezzék. Mindennek ellenére azért a nők is nagyon szívesen veszik idegen férfiak udvarlását, ha azok tetszenek nekik, nem is szólva arról az igen gyakori fantáziáról, hogy egy vadidegen csábítsa el őket. A titokzatosság mindkét nem számára vonzó tehát.
Ezt a tendenciát egyébként azon is le lehet mérni, hogy hányszor fordul elő, hogy ismerkedés elején intenzív az érdeklődés mindkét részről, aztán ahogy egyre több dolgot megtudunk egymásról, kezd leülni az egész. Kivéve, ha az egyre több dolog, amit megtudunk, egyre izgalmasabbá tesz bennünket egymás számára. De ez persze a ritkább fejlemény, ezért kell olyan sok ismerkedésbe belekezdeni, hogy találjunk egy-kettő olyat, ami hosszabb távon is izgalmas tud maradni.
Az a jelenség is visszavezethető a titokzatosság iránti rajongásunkra, hogy az együtt élő párok között hamar csökken a szexuális vonzalom, míg olyan partnerek, akik csak randiznak, de nem kötik össze az életüket, sokkal könnyebben megoldják, hogy megmaradjon az egymás iránt érzett vonzalmuk. Mivel nem látnak bele teljesen egymás dolgaiba, könnyebben maradnak titokzatosak és izgalmasak, és a tény, hogy folyamatosan eltérő impulzusok érik őket, mindig megújuló beszédtémát is biztosít számukra.