Önismeret és Sugar – azaz hogyan kerülhetünk el kellemetlen csapdákat a randizás során?
Írta: Michelle, Dátum: 2023-05-07 20:48:16, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: definíciók, határok, határok kijelölése, kapcsolat jellege, önismeret
Néhány kérdés, amiben érdemes még a randizás elkezdése előtt döntenünk, hogy elkerüljük a felesleges köröket.
Az egyik leggyakoribb probléma sok embernél, hogy úgy csekkol be egy randiappra, hogy tulajdonképpen nem gondolta át, mit is keres ott. Márpedig ha egyszer már regisztráltunk, akkor könnyen elsodorhatnak az események, főleg az első napokban. Vagyis érdemes lenne előre kigondolni, hol vannak a határaink és mire van kapacitásunk.
Az is igaz, hogy amíg nem látjuk meg, mi mindent kellene kitöltetünk, nem tanulmányoztuk mások profiljait, addig esetleg sejtelmünk sincs, mit is kellene átgondolnunk: ha azonban ezt tapasztaljuk, akkor tekintsük az első regisztrációt próbafutamnak és csak később aktivizáljuk magunkat igazából.
Melyek a legfontosabb dolgok, amelyekben döntenünk kell, mielőtt találkozgatni kezdünk potenciális partnerekkel?
1) Milyen jellegű viszonyt keresünk?
Tartósat egy emberrel, inkább rövidebbet, több emberrel párhuzamosan, csak alkalmankéntit (például együttes utazásra, bulizásra, mozizásra), legyen-e benne szex vagy maradjon plátói, legyen-e kizárólagos vagy ez nem igényünk, mindent tudni akarunk-e a partner többi kapcsolatáról vagy sem, titokban akarjuk-e tartani vagy sem, ha rendszeresen találkozunk, heti hányszor érünk rá, és így tovább.
2) Milyen kommunikációt szeretnénk?
Legyen-e előre meghatározva, milyen gyakran és milyen formában kommunikálunk, a Sugar Baby is hívhatja a Daddyt /Mommyt, vagy csak fordítva, ügyelni kell-e a diszkrécióra, limitáljuk-e a napi üzenetek / hívások számát, illetve mi történik, ha egyikünk vagy másikunk eltűnik a radarról. (Nyilván hozhatunk akármilyen szabályokat, mindig lesznek emberek, akik ezeket nem tartják be, de attól még érdemes átgondolni, hogy mire vágyunk ezen a területen, mert lehet, hogy a vágyaink irreálisak vagy azok láttán valaki eleve megmondja, hogy nem minket keres.)
3) Hol akarunk találkozni?
Úgy az első randi, mint a továbbiak helyszínét válasszuk ki úgy, hogy senkinek ne legyen kellemetlen. Senki ne legyen kiszolgáltatva a másiknak például közlekedési szempontból. Ne akarjuk „elrabolni” egymást, főleg, ha még nagyon friss az ismeretségünk. Ami az egyik szemében romantikus meglepetés, a másik számára kellemetlen tapasztalat lehet.
Ne legyünk önkényesek a helyszínválasztásban és mindig gondoljunk a másik fél szempontjaira is.
4) Kivel akarjuk megosztani a kapcsolatunkat illető információkat?
Mindig beszéljük meg, mennyire nyilvános a kapcsolatunk, és tartsuk magunkat ahhoz, amit a diszkrétebb fél igényel. Tehát ha egyik fél egyáltalán nem akarja felvállalni a dolgot, akkor a másik ne állítson neki csapdákat, ne akarjon ész nélkül szelfizni, megosztani, éppen hol van és mit eszik, és így tovább.
Azt is döntsük el, hogy a Sugar partnert mennyire kívánjuk beavatni a magánéletünkbe, családi viszonyainkba, a munkánkkal kapcsolatos dolgokba.
5) Meddig akarunk elmenni testi kontaktus tekintetében?
Akár az első randis csókolózásról van szó, akár arról, hogy mit szeretnénk kipróbálni és mit nem, fogalmazzuk meg előre az igényeinket. Útközben még mindig lehet változtatni, lehet, hogy rájövünk, mégis belefér valami, amit addig kizártnak tartottunk, tehát legyen bennünk rugalmasság, de ha valaki határozottan kijelenti, hogy eddig és ne tovább, azt tartsuk tiszteletben.