Sugar és közösségi média
Írta: Michelle, Dátum: 2019-02-20 10:50:22, Rovat: Sugar kapcsolat Címkék: diszkréció, közösségi média, közösségi oldalak, magánélet védelme, social media
Másképp használja egy huszonéves Sugar Baby a közösségi médiát, mint a negyvenes vagy még idősebb partnere. Néhány dologra nagyon oda kell figyelni,hogy ebből a különbözőségből ne legyenek hatalmas problémák.
Noha nem lehet azt mondani, hogy a középkorú férfiak és nők (vagyis potenciális Sugar Daddyk és Mommyk) ne lennének jelen a Facebook-on és társain, ezeket a felületeket másképp használják, mint a huszonévesek, így érdemes Sugar Babyként (Boyként) odafigyelni arra, hogy ne legyen probléma online tevékenységeinkből. Még akkor is érdemes egyeztetni az érintettel, ha amúgy nem titkos a kapcsolatunk, sőt, az SD/SM felvállalja, hát még, ha arra kért bennünket, hogy legyünk diszkrétek!
Sok esetben már az ismeretségünk online felvállalása is tabu: ne jelöljük be ismerősnek azt a férfit/nőt, akivel ugyan intim kapcsolatban állunk, de ő ezt nem szeretné publikussá tenni. Máskor maga a tény, hogy ismerjük, még nem gond, de ha a posztjainkból következtetni lehet a kapcsolatunk jellegére, akkor abból már sok kellemetlenség adódhat. És a Facebook mindent megjegyez, olykor vissza is tükrözi, hogy kinek a posztjait kedveltük legtöbbször - nos, ha a partnerünk megnyilvánulásait feltűnően sokszor díjazzuk lájkokkal, akkor az már gyanús lehet. De ha még rendszeresen hozzá is szólunk (és egyébként a baráti köre számára hivatalosan nem létezünk), akkor a gyanúból bizonyosság válhat.
Külön kerülendő a tag-elés, ha nincs rá kifejezett engedélyünk: ezt sokan nem szeretik.
Ami nagy fejfájást okozhat egy fél életét online élő fiatalnak, hogy kitegye-e Sugar partnerrel együtt meglátogatott helyszíneken készült fotókat, legyen szó akár étteremről, hotelről, külföldi üdülésről. Ha a partner FB ismerősünk, és ő is ugyanott készült fényképeket tesz ki ugyanakkor, az nyilvánvalóan lebukás, még ha a fotókon nem is szerepelünk együtt. Ha egyébként nem jelöltük be egymást, akkor még meg lehet úszni, de mivel kicsi a világ és az ország még kisebb, szinte biztos, hogy van közös ismerősünk, és ha odafigyel, nagyon gyorsan levonja a következtetést, miszerint "ezek együtt voltak xy-ban". Főleg, ha egzotikus és drága nyaralóhelyről van szó...
Én azt tartom a legbiztosabbnak, ha az ilyen közös utakról nem teszünk fel semmilyen fotót. Vagy az utazás után közvetlenül nem posztolunk ki semmit, valamikor később már lehet. Persze kérdés, hogy a fiatal kibírja-e, hogy ne dicsekedjen el azzal, milyen klassz helyeken járt... Ne feledjük, ha a barátaink, rokonaink amúgy tisztában vannak az anyagi lehetőségeinkkel, már az is gyanússá tesz, ha olyan helyeken látnak bennünket, ahová önerőből sose jutottunk volna el.
Ha egymás ismerősei vagyunk is, ne a Facebook-on vagy hasonló fórumon tartsuk a kapcsolatot! Még az egyébként nem titkos kapcsolat esetében is jobb a diszkréció, mert a Sugar Daddynek/Mommynak lehet gyereke, aki hozzáfér a gépéhez, telefonjához, és nem rá tartozik, hogy miket írunk egymásnak. Mindig tartsuk észben, hogy nem huszonéves, független partnerünk van, hanem egy egészen más élethelyzetben lévő ember, aki más körülmények között él, és másképp kommunikál. Elsősorban valószínűleg nem magánéleti dolgokat oszt meg a közösségi oldalakon, hanem cikkeket, szép fotókat, vicces sztorikat, de semmiképp nem a szerelmi élete részleteit.
Vonatkozik ez szakítás esetére is. Nem tartozik az összes FB-s ismerősünkre, hogy milyen lelki állapotban vagyunk, mert éppen dobtak. Elégedjünk meg a legjobb barátainkkal, családtagjainkkal, ha ki akarjuk önteni a szívünket, és ne kövessük el azt a hibát, hogy "bosszúból" kellemetlen helyzetbe hozzuk a volt Sugar partnerünket. Gondoljunk arra, hogy ezzel nem csak neki ártunk, elsősorban magunkról állítunk ki szegénységi bizonyítványt. Ha a következő partnerjelöltünk meglát egy ilyen posztot, akár Sugar, akár hagyományos kapcsolat lebegne a szeme előtt, nagy valószínűséggel menekülőre fogja. De még csak nem is kell, hogy romantikus kapcsolatra gondoljunk: egy potenciális munkaadót is taszítani fog a magánéletünk ilyen mértékű kiteregetése. Hiszen akkor a céges dolgokat se fogjuk diszkréten kezelni, megbízhatatlannak fognak bennünket tartani.
Bánjunk óvatosan a gifekkel és cukiságokkal is. Ne küldözgessünk nyakra-főre ilyesmiket a partnerünknek, aki inkább a szöveges üzenetek híve. Gyerekesnek és komolytalannak fogunk tűnni, ha túl sokszor alkalmazzuk a képi kommunikáció ezen formáit.